• Przegląd Piosenki w języku angielskim

• 19 maja 2022r. odbył się V Ursynowski Przegląd Piosenki w Języku Angielskim „ Let's sing in English– We're all friends”, którego organizatorem było Przedszkole nr 159 w Warszawie. Przegląd był objętyHonorowym Patronatem Burmistrza Dzielnicy Ursynów.W takim niezwykłym wydarzeniu, nie zabrakło również dzieci z naszego przedszkola. Naszą  reprezentację stanowiły dzieci z grup 6 – latków w składzie: Amelia Świstak, Liliana Samsel z grupy XII „Włóczykije”; Jan Radecki z grupy XIII „ Badacze”; Antonina Karney z grupy XIV „ Odkrywcy” oraz Natalia Przybysz z grupy XV „ Podróżnicy”.Dzieci wykonały utwór o przyjaźni pt. „ Make New Friends”, który został entuzjastycznie przyjęty przez publiczność:). W nagrodę za piękny występ dzieci otrzymały dyplomy i nagrody rzeczowe. Serdecznie gratulujemy naszym małym wykonawcom i życzymy dalszych sukcesów! Zapraszamy do obejrzenia galerii z tego wydarzenia:)

• Dyżur wakacyjny - ważna informacja

• Potwierdzeniem zapisu dziecka na dyżur wakacyjny jest wniesienie opłaty za żywienie w terminie do 24 maja 2022 r. włącznie.

Numer konta: 24 1030 1508 0000 0005 5032 5063

Kwota: 150 zł

Tytuł przelewu: Imię i nazwisko dziecka, dyżur wakacyjny

Brak wpłaty w wyznaczonym terminie powoduje skreślenie dziecka z listy przyjętych na dyżur wakacyjny.

Opłaty za dyżur w innej placówce należy dokonać na konto tej placówki.

• Rowerowy maj w naszym Przedszkolu

• Serdecznie zapraszamy do aktywnego włączenia się w tegoroczną edycję kampanii społeczno-edukacyjnej Rowerowy Maj. Odbędzie się ona pod dodatkowym hasłem „dla klimatu”, by podkreślić, że wybór ekologicznego środka transportu ma znaczenie nie tylko dla nas samych, ale również dla całej planety

Zasady udziału w kampanii są proste: przez cały maj zachęcamy przedszkolaki i uczniów szkół podstawowych, aby codziennie docierali do swoich placówek w sposób aktywny - na rowerze, deskorolce, rolkach lub hulajnodze (z wyłączeniem hulajnóg elektrycznych).

W zamian za aktywną podróż uczestnicy otrzymują od nauczyciela naklejki. Najlepsze szkoły i przedszkola w Warszawie otrzymują nagrody rzeczowe. Dodatkowo nagradzamy najaktywniejsze klasy/grupy przedszkolne w formie wycieczek lub warsztatów. Aktywni uczestnicy także są wyróżniani – otrzymują zniżki i darmowe wejściówki do partnerujących kampanii centrów rozrywki i edukacji.

Ale Rowerowy Maj to nie tylko nagrody materialne, kampania wpływa przede wszystkim na kształtowanie pozytywnych nawyków transportowych, promuje zdrowy styl życia, wspiera samodzielność dzieci, zasady zdrowej rywalizacji i gry fair play.

Liczymy na Państwa zaangażowanie i życzymy pięknego, aktywnego Rowerowego Maja.

• I ogólnopolski konkurs plastyczny pt. „Twórczość Wandy Chotomskiej w oczach dziecka” - rozstrzygnięty.

• I ogólnopolski konkurs plastyczny pt. „Twórczość Wandy Chotomskiej w oczach dziecka”, którego
              organizatorem było nasze przedszkole, został rozstrzygnięty.
              Konkurs został objęty Honorowym Patronatem Burmistrza Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy Pana
              Roberta Kempy.
              Spośród nadesłanych prac komisja konkursowa wybrała laureatów w dwóch kategoriach wiekowych.
              Poniżej przedstawiamy listę nagrodzonych osób.
              Kategoria 5 – latki:
              I miejsce: Maria Buda za pracę pt. „Bańkowice mydlane”; Przedszkole nr 2 im.Wandy Chotomskiej w
              Zgierzu; praca pod kierunkiem Marty Rutkowskiej i Aleksandry Świderskiej
              II miejsce: Antoni Giers za pracę pt. „ Po co krowie rogi na głowie” ; Przedszkole nr 55
              w Warszawie: praca pod kierunkiem Emilii Grzymały
              III miejsce: Hanna Pałka za pracę pt. „ W Ślimakowie”; Przedszkole 366 w Warszawie;
              praca pod kierunkiem Magdaleny Parcińskiej
              Wyróżnienie:
              Lena Pietrykowska za pracę pt. „ Kotki psotki”; Przedszkole nr 395
              w Warszawie; praca pod kierunkiem Joanny Gawryluk

Kategoria 6- latki:
              I miejsce: Adam Petryczko za pracę pt. „Gdyby tygrysy jadły irysy”; Przedszkole nr 50 w Warszawie;
              praca pod kierunkiem Edyty Lenart
              II miejsce: Aleksandra Bender za pracę pt. „ Rozmowa kogucików” ; Przedszkole nr 366
              w Warszawie: praca pod kierunkiem Anny Jasek
              III miejsce: Jan Smolec za pracę pt. „ Serdelkowy świat” ; Przedszkole 159 praca pod kierunkiem Joanny