• Spójrz w niebo! Tam dzieje się magia!

• Podczas swobodnej zabawy na podwórku, nic nie zapowiadało tego, co miało niedługo nastapić. I wtedy jedna z Nauczycielek wręczyła Dzieciakom "magiczne okulary" i zaproponowała, aby spojrzały w niebo. A tam dzialy się rzeczy magiczne!. Tego dnia odbywało się zaćmienie słońca i przedszkolaki z niemym zachwytem obserwowały to fantastyczne zjawisko. Wiecej zdjęć, w zakładce galeria.

• Ogólnopolska Akcja Edukacyjna „Kocham słyszeć”

W ubiegłym tygodniu w grupach zerówkowych panie logopedki przeprowadziły zajęcia
              profilaktyczne w ramach Ogólnopolskiej Akcji Edukacyjnej Kocham Słyszeć. Zajęcia miały
              na celu poznanie znaczenia i funkcjonowania zmysłu słuchu, uwrażliwienie na potrzeby
              dzieci z wadą słuchu, zapoznanie z protezami słuchowymi- aparatem i implantem
              ślimakowym. Uczniowie w oparciu o film edukacyjny dowiedzieli się jak funkcjonuje nasz
              słuch, jak to się dzieje że słyszymy, jak zbudowane jest nasze ucho. Poznali proste zwroty w
              języku migowym. Zastanawialiśmy się wspólnie, jak można pomóc osobom z niedosłuchem,
              które są wśród nas.
              Przedszkolaki na zakończenie zajęć wykonali piękne prace plastyczne.
              To była dla nas wszystkich ważna lekcja !

• "Pola Nadziei" również w naszym....ogródku ;-)

• Nasze Przedszkole przystąpiło do programu "Pola Nadziei". Jest to międzynarodowa akcja, mająca na celu uwrażliwianie społeczeństwa i wsparcie osób starszych, chorych i cierpiących. Koordynatorem całego przedsięwzięcia na Ursynowie jest Hospicjum Onkologiczne. W ciepłe, wtorkowe przedpołudnie Przedszkolaki wspólnie z Panią Dyrektor oraz Nauczycielkami sadziły cebulki kwiatów, które wiosną będą cieszyły nasze oko soczystą ferią barw, a ich sprzedaż ułatwi wsparcie osób potrzebujących. Więcej zdjęć w zakładace GALERIA.

• Ćwicz z nami - wysportowanymi Przedszkolakami ;-)

• Wszyscy doskonale znamy przysłowie, że "w zdrowym ciele, zdrowy duch", zatem codziennie intensywnie wcielamy je w życie. Kazdego poranka, we wszystkich grupach odbywa się  gimnastyka, ale  nie da sie ukryć, że Dzieciaki niecierpliwie czekają na  zajęcia z Panem Damianem. To właśnie wtedy odbywają się najbardziej emocjnujace mecze, wyścigi, zawody, a także można poćwiczyć na "przedszkolnej siłowni", a na koniec intensywnych zmagań otrzymać niezwykle wartościową "pieczątkę Mistrza". Zachęcamy do obejrzenia zdjęć w galerii, które ukazują namiastkę sportowych zmagań przedszkolaków.

• Najsłodszy dzień w przedszkolu, czyli Dzień Miodu:-)